דף הבית של דב פרומן
עו"ד   דב פרומן

תשובה שלא ממין הטענה

ח"כ אור-לב עונה למאמרו של יצחק מאיר (בעקיפין גם למכתבי) ובאותה הזדמנות גם עוקץ את יצחק מאיר בתמונתו עם אולמרט - לא ראוי כשבתמונה זו נמצא גם רב של הציונות הדתית.

אל נשכח ששני ח"כ של קדימה קיבלו את החינוך בציונות-הדתית ועדיין הכיפה על ראשם ואף אחד מהם לא הוזמן אלינו כי הרשימה הורכבה מעסקנים ולא ממנהיגים.

ועתה לטענות הנגד: הפילוגים באו בלי קשר לאידיאולוגיה - תמ"י קמה על רקע זה שהמפלגה לא הגנה בזמנו על אבו-חצירה שר הדתות. ש"ס קמה בלי קשר למפד"ל אלא משנאתו של הרב עובדיה יוסף את הציונות הדתית מאז נחקק החוק שרב ראשי יכול לכהן בקודש רק 10 שנים והוא היה צריך לפרוש מתפקיד הראשון לציון.

"מורשה" הוקמה בשיתוף עם החרדים כיון שהרב דרוקמן לא נבחר ברשימת המפד"ל. כל הפילוגים היו על רקע אישי (פרט למימד).

הצטרפות לאיחוד לאומי לא ריפא את הפילוגים האישיים. כידוע הניר יכול לסבול הכל, ההסכם שהתחייבו אין לו קשר לאמת. האיחוד הלאומי מעולם לא הציע אי-אימון בממשלה עקב הרס החינוך הדתי-ציוני ורוממותו של החינוך החרדי האנטי ציוני.

בזמנו השרים שפירא ז"ל והרב מימון ז"ל, כל המשברים שלהם בממשלה היו בענייני חינוך ואילו האיחוד-הלאומי לא טיפל בזה כלל, כך שכל הטיעונים שהאיחוד הוא "טוב" אין להם על מה להסתמך. חוץ מזה שזו בושה לשבת עם הרב לוי ואיתם שבאו מבחוץ והרסו את המפד"ל מבפנים.

נכון שבכדי להרים את הציונות-הדתית צריך אומץ לב ולא שותפות עם אלה שמדברים ולא עושים.

דף הבית של דב פרומן


דב פרומן, עו"ד ונוטריון

רח' שמאי 15, ירושלים 94631

טלפון: 02-6256995

פקס: 02-6248050

דוא"ל: froman@bezeqint.net

בחזרה לדף הבית