דף הבית של דב פרומן
עו"ד   דב פרומן

להעמיד את מנהלי הבנקים לדין

במשבר מניות הבנקים (ויסות המניות) בשנות השמונים מנהלי הבנקים הועמדו לדין על ויסות המניות לפי המלצת מבקרת המדינה דאז על אף שבכל ענין ה"ויסות" מנהלי הבנקים לא היו אשמים כלל כי זו היתה המדיניות של שר האוצר דאז ארידור "בכדי להיטיב עם העם" ואמנם בבית המשפט העליון הם זוכו פרט לעברה טכנית העמדה לדין זאת של מנהלי הבנקים דאז לא היתה מוצדקת אבל מאחר ואז היתה מבקרת מדינה שמאוד אהבה להתפרסם בתקשורת עסקה בנושא שלא היה מענינה ורוב פקידי המדינה פחדו להתעמת איתה גם אם היתה לא צודקת, ועשתה מה שעשתה רק לשם פירסום. עד שבית המשפט העליון החליט להעמידה "במקומה" במשפט טרנר כשהחליטה להתערב בנושא שלא מעניינה.

אבל לא מנהלי הבנקים של היום למנהלי הבנקים של שנות השמונים.

מנהלי הבנקים של היום אשמים:

שנתנו הלואות רק לגבירים בלי ערבויות ממשיות מפני שמניות אינן ערבויות אלא סה"כ חתיכת נייר. אדם פרטי שמבקש הלואה בבנק עובר עשרה מדורי גיהנום עד שמקבל. דורשים גם משכנתא וגם ערבים ואילו לגבירים נתנו הלואות ענק על חשבוננו שנרשמים בבנקים כ"הפסד" זהו הפסד שאנו האנשים הקטנים משלמים.

זכור עוד חמישים מליון! שזאבי נשאר חייב לאחד הבנקים.

אנו צריכים לשלם עמלות גבוהות על מעשים פעוטים בבנק בכדי שלבנק יהיה מספיק כסף לכסות את ההלואות "שנתנו לגבירים" ורשמו אותם "כהפסד".

מנהלי הבנקים מעבירים את כספנו ל"גבירים" ועל כך יש להענישם. כמו כן הפרקליטות צריכה לתקוע את אותם "גבירים" שלקחו הלואות ביודעם שלמעשה לא יהיה להם במה להחזיר.

הנשיא זמורה ז"ל היה אומר: "צדק לא רק צריך לעשות, אלא גם צריך להראות". דף הבית של דב פרומן


דב פרומן, עו"ד ונוטריון

רח' שמאי 15, ירושלים 94631

טלפון: 02-6256995

פקס: 02-6248050

דוא"ל: froman@bezeqint.net

בחזרה לדף הבית