דף הבית של דב פרומן
עו"ד   דב פרומן

בנט - ואריאל

הנני חבר הפוע"מ משנת 1948 בשנות חיי אלו עברתי את כל תהפוכות הציונות הדתית :
  • מזמנו של משה שפירא ז"ל.
  • הסיעות שקמו אחריו והריב בניהם.
  • השתלטות סיעת הצעירים על המפלגה וסילוקו של "האיש החזק" בן נתן ז"ל שדאג לכל חבר גם אם לא היה שייך לסיעה, השראת "הצעירים" הייתה בהסכמתו ועידודו של ד"ר בורג ז"ל בכדי להבטיח את מקומו כראשון ברשימה לכנסת.
  • סילוקו של בן-נתן גרמה להתדרדרות המפד"ל מאחר "ולצעירים" לא היה יידע בניהול בחירות ובניהול המערכת הבחירות "הצעירים" ביקשו להיות "ממונים על פרסום בכתב" מאחר ורוב הכסף היה שם ובכך לתת ג'ובים לחבריהם.
  • הצטרפותו של הרב לוי שגם ניסה להשתלט על המפלגה ולשם כך הוא צרף את אפי איתם אבל זה לא עזר בלי בן-נתן ז"ל ולכן המפלגה החלה להידרדר מה גם שסיעת "הצעירים" השתלטה על כל נכסי המפלגה.
  • בבחירות האחרונות חזר הכבוד המתאים לציונות הדתית ע"י בחירתו של בנט שהחזיר עטרה ליושנה והעמיד את הציונות הדתית במקום הראוי לה.

השר אריאל הוא בעל כושר ניהול וארגון ממדרגה ראשונה ע"כ יש להצטער שהוא לא ציוני דתי מלא.

המושג חרדל"י היא תוצרת של תנועת הנוער החרדית "עזרא" כאשר הם הצטרפו ל"שרות לאומי" היה להם עניין לסחוב בתחבולה את בנות "בני עקיבא" מה הם עשו הוסיפו ללוגו שלהם "לאומי" וכך הם הציגו את עצמם כלאומי מה שלא היה נכון מפני שהם היו הצטרפו לחרדים ובכך לקחו במרמה הרבה מילדנו הציונים דתיים ומכאן הגיע המושג "חרדל"י".

ולכן לדאבוני הרב תפישתו של השר אריאל אינה ציונית דתית גרידא אלא ערבוב עם חרדיות טענתו שהוא "מתייעץ עם רבנים" היא הוכחה שהוא חרדי.

מפני שאצל הציוניים דתיים בזמנו סירבו להסתמך על דעתם של הרבנים הרב מימון ז"ל שדרשו ממנו להתייעץ עם רבנים סירב וכך גם משה שפירא ז"ל הרב מימון הסביר זאת: שבעניין פוליטי הוא "הרב הראשי" וכשתהיה בעיה הלכתית הוא יפנה לרבנים הראשיים.

השר אריאל טוען שהוא מתייעץ עם הרב דרוקמן כיום אין רבנים פוסקים כולם רבנים פוליטיקאים אפילו הרב עובדיה ז"ל היה פוליטיקאי וכן גם הרב ש"ך ובוודאי הרב דרוקמן הוא פוליטיקאי.

בזמנו שמרכז המפד"ל לא בחר בו במקום גבוה ברשימת המפד"ל הלך והקים רשימת "מורשה" עם פא"י החרדית אז שלא יגיד שהוא הולך להתייעץ עם רב מפני שזו "הסתרת עיניים" כולם פוליטיקאים. מי שמחבל בציונות הדתית בהתחזות לציוני דתי אלו החרדים המוסווים כמו השר אריאל צריך להיזהר ולתמוך רק בבנט!

דף הבית של דב פרומן


דב פרומן, עו"ד ונוטריון

רח' שמאי 15, ירושלים 94631

טלפון: 02-6256995

פקס: 02-6248050

דוא"ל: froman@bezeqint.net

בחזרה לדף הבית