דף הבית של דב פרומן
עו"ד   דב פרומן

עושקים יוצאי שואה

הקיפוח המתמיד של יוצאי השואה זועק לשמיים ו'אין פוצה פה ומצפצף'. חברי הכנסת עסוקים בשטויות - כן או לא למצעד הגאווה, ואם כן, איפה? מרחמים על האפריקאים שהסתננו לארץ, אוכלים את לחמנו ומקבלים את התרופות שלנו - אבל אף חבר כנסת אינו פועל למען הפסקת העושק של יוצאי השואה.

הממשלה הקימה רשות ליוצאי שואה, רק על מנת שתוכל רשות זו לגזול מיוצאי השואה את הכספים המגיעים להם. לדוגמה, כל עניין הוועדות רפואיות של הרשות לניצולי השואה נועד לגזול מיוצאי השואה את מה שמגיע להם ביושר ולתגמל באמצעות סכומים אלה את הרופאים שיצאו לפנסיה.

ע"פ החוק הגרמני כל מחלה של יוצאי השואה מוכרת כמחלת השואה אלא שמדינת ישראל (כל הממשלות) מורגלת לגזול תמיד את החלשים ובתוכם את יוצאי השואה.

מדינת ישראל קיבלה את המענק הראשון של כספי השואה ב- 1953 והתחייבה באמנה שתמורת כספים אלה תדאג ליוצאי השואה. לעומת זאת, החוק חוקק רק בשנת 1957 ו"הוועדות הרפואיות" שהוקמו, תפקידן בפועל אינו לעזור ליוצאי השואה אלא לדאוג לרווחת ממשלת ישראל :

1. יוצא שואה שמגיש בקשה צריך "להוכיח" שהמחלה היא תוצאה של השואה, זאת על אף שהחוק הגרמני אומר שכל מחלה של יוצא שואה מוכרת כתוצאה של השואה. ולא רק זאת, אלא שהרשות שיקרה לוועדת דורנר, בכך שהצהירה שמחלות כמו: לחץ דם, סוכרת ואלצהיימר מוכרות על-ידה כתוצאה של השואה. הכל שקר וכזב - הם אולי מצהירים זאת על-גבי הנייר אך בפועל אינם מכירים בכך וכמוהם גם הפקידים, כיוון שהפקידות כולה עוסקת בעושק יוצאי השואה.

2. משעשע לקרא את סכומי ההלוואות:

רכישת רכב רפואי - 8,500 ש"ח

טיפולי שיניים - 8,800 ש"ח

רכישת דירה - 7,100 ש"ח

שכירת דירה - 5,300 ש"ח

שיפוצים - 5,300 ש"ח

נישואי בן/בת - 5,300 ש"ח

מי שהעלה בדעתו לתת סכומים אלו חושב ככל הנראה שאנו חיים עדיין במדינת ישראל של שנות ה50. אולי אז היה ניתן לרכוש משהו בסכומים מגוחכים אלו. בושה!

3. ולבסוף מענקי ס' 2:

נכה זכאי למענק על-פי ס' 2 רק אם הוא 'נזקק' מוחלט (מקרה סוציאלי) אחרת לא יקבל עזרה. כמובן שהכסף שהם אמורים לתת, ואף מדווחים עליו, עובר ישירות למימון עורכי הדין במאות אלפי דולרים. מעניין שעבור גופים אלה לא קמות וועדות הבוחנות את גזל "כבשת הרש".

בכדי לפצות לפחות את יוצאי השואה שעדיין בחיים:

1. יש לבטל מיידית את כל "הוועדות הרפואיות" ולהכיר בכל מחלה כתוצאה של השואה, כפי שמורה החוק הגרמני.

2. להעביר את כל הכספים הנמצאים באמריקה לארץ (ע"פ ס' 2). למרות שרוב יוצאי השואה שנותרו גרים בישראל, עוברים הכספים המגיעים מגרמניה אוטומטית לקרן בארה"ב, בה יושב עו"ד אמריקאי, שאינו עושה דבר וגורף חלק ניכר מהסכום כשכר טרחה. העברת הסכומים לישראל תחסוך תיווך זה ותותיר חלק גדול יותר מהסכום ליוצאי השואה.

1.

הגיע הזמן שיקום מישהו ויאמר די לעושק של חסרי ישע.

דב פרומן, עו"ד

מיוצאי השואה

ירושלים

דף הבית של דב פרומן

דב פרומן, עו"ד ונוטריון

רח' שמאי 15, ירושלים 94631

טלפון: 02-6256995

פקס: 02-6248050

דוא"ל: froman@bezeqint.net

בחזרה לדף הבית