דף הבית של דב פרומן
עו"ד   דב פרומן

הבנקים החנקן של המדינה

בארה"ב המפולת של הכלכלה באה מהבנקים-הם חיו חיי רווחה בלתי מקובלים על חשבון הלווים וזאת היתה התוצאה.

אצלינו אנו עומדים בפני "מפולת" איומה יותר, הבנקים שלנו מחלקים מליונים כאופציות למנהליהם ולבכירים אחרים הכל מהכסף שלנו ובקרוב הבנקים יפלו כמו בארה"ב.

הבנקים מקווים לקבל בזמן מפולת "עזרה" מהממשלה.

הבנקים גם אשמים באבטלה הגואה ראה פרשת "פרי הגליל" ענינם רק כסף של האנשים הקטנים.

הממשלה חייבת להכריז שבנק שיפול לא יקבל את עזרת הממשלה אלא על הממשלה לפצות את האזרחים שנפגעו מהתנהגות חלוקת משכורות הענק של מנהלי הבנקים שאין לו שום הצדקה.

רק שהממשלה מרשה התנהלות שגורמת לשדידת כספי האדם הקטן.

בנק שיפול מחייב להעמיד לדין את בעליו

במשבר מניות הבנקים (ויסות המניות) בשנות ה-80 מנהלי הבנקים הועמדו לדין על ויסות המניות לפי המלצת מבקרת המדינה דאז על אף שבכל ענין ה"ויסות" מנהלי הבנקים לא היו אשמים כלל כי זו היתה המדניות של שר האוצר דאז ארידור "בכדי להיטיב עם העם" ואמנם בבית המשפט העליון הם זוכו פרט לעברה טכנית העמדה לדין זאת של מנהלי הבנקים דאז לא היתה מוצדקת אבל מאחר ואז היתה מבקרת מדינה שמאוד אהבה להתפרסם בתקשורת עסקה בנושא שלא היה מענינה ורוב פקידי המדינה פחדו להתעמת איתה גם אם היתה לא צודקת, ועשתה מה שעשתה רק לשם פירסום. עד שבית המשפט העליון החליט להעמידה "במקומה" במשפט טרנר כשהחליטה להתערב בנושא שלא מעניינה.

אבל לא מנהלי הבנקים של היום למנהלי הבנקים של שנות השמונים.

מנהלי הבנקים של היום אשמים:

שנתנו הלואות רק לגבירים בלי ערבויות ממשיות מפני שמניות אינן ערבויות אלא סה"כ חתיכת נייר. אדם פרטי שמבקש הלואה בבנק עובר עשרה מדורי גיהנום עד שמקבל. דורשים גם משכנתא וגם ערבים ואילו לגבירים נתנו הלואות ענק על חשבוננו שנרשמים בבנקים כ"הפסד" זהו הפסד שאנו האנשים הקטנים משלמים.

זכור עוד 50 מליון! שזאבי נשאר חייב לאחד הבנקים.

אנו צריכים לשלם עמלות גבוהות על מעשים פעוטים בבנק בכדי שלבנק יהיה מספיק כסף לכסות את ההלואות "שנתנו לגבירים" ורשמו אותם "כהפסד".

מנהלי הבנקים מעבירים את כספנו ל"גבירים" ועל כך יש להענישם. כמו כן הפרקליטות צריכה לתבוע את אותם "גבירים" שלקחו הלואות ביודעם שלמעשה לא יהיה להם במה להחזיר.

הנשיא זמורה ז"ל היה אומר: "צדק לא רק צריך לעשות, אלא גם צריך להראות". דף הבית של דב פרומן


דב פרומן, עו"ד ונוטריון

רח' שמאי 15, ירושלים 94631

טלפון: 02-6256995

פקס: 02-6248050

דוא"ל: froman@bezeqint.net

בחזרה לדף הבית