דף הבית של דב פרומן
עו"ד   דב פרומן

משאל עם

שני שרים הציעו את מפת הדרכים האמריקאית כפתרון. מן הראוי להעמיד שאלה זו למשאל עם, מפני שלא ייתכן שכל בר-בי-רב ימצא פתרונות רעים למדינה. מדוע?

1. האמריקאים תמיד משלמים לערבים במטבע שלנו גם אם זה לרעתנו. בזמן מלחמת העולם השנייה רוזוולט ידע במפורש על "הפתרון הסופי" של היטלר יימ"ש בשנת 1941. הוא הטעה את המנהיגות היהודית האמריקאית לגבי מה שנעשה שם (ראה את הספר While Six Million Died של העיתונאי Arthur D. Morse). הוא סירב להפציץ את אושוויץ מפני שהוא הבטיח לאבן-סעוד הסעודי כי "הוא לא יתערב", וכך היה אפשר לרצוח שישה מיליון יהודים בקלות רבה. לכן יש להתייחס בהסתייגות להצעות האמריקאיות ולבדוק למי הם משלמים במטבע שלנו.

2. הפלסטינים אינם עם ולכן לא מגיעה להם מדינה (בניגוד לאוטונומיה בקנטונים). אין להם שום מאפיינים של עם - לא היסטוריה משותפת, לא מוצא משותף. רובם באו מארצות ערב השכנות. גם בהיות ארץ ישראל בידי הערבים הם מעולם לא קיבלו מדינה לעצמם. את השם "פלסטין" נתנה אנגליה לאחר מלחמת העולם הראשונה, בכדי שיהיה ניתן להפריד ולהקים את מדינת ירדן.

3. הפלסטינים יהיו מדינת אויב בגבולותינו, שתרצה כל העת "לזרוק אותנו לים". היא תהווה איום מתמיד. הם יחמשו את עצמם ויצאו למלחמה נגדנו.

4. אין להסכים לשום מו"מ כל עוד החמאס קיים במערבנו. הם הרי בונים את עצמם להיות מדינה כמו ספרטה בכדי להחריבנו. לא ייתכן לנהל מו"מ עם המזרח ולהשאיר את "חמאסתן" במערב.

על כן, לפני שיוצאים למשא ומתן כלשהו - עורכים משאל עם. דף הבית של דב פרומן

דב פרומן, עו"ד ונוטריון

רח' שמאי 15, ירושלים 94631

טלפון: 02-6256995

פקס: 02-6248050

דוא"ל: froman@bezeqint.net

בחזרה לדף הבית