דף הבית של דב פרומן
עו"ד   דב פרומן

אנחנו לא אמריקה

אמריקה בנויה על ערכיה של הקתוליות והפרוטסטנטית אשר רואה חשיבות בעשירות. על פי הערכים הפרוטסטנטיים כאשר רואים שאדם עשיר זהו סימן שהוא שומר כראוי על הדת. ערכיו של העם היהודי שונים. אצלנו הכלל הוא "ואהבת לרעך כמוך", כלומר עלינו לעזור אחד לשני רק מעצם כך שאנו שייכים לעם היהודי, ולכן חלק גדול מהמצוות מבוסס על עזרה הדדית, כמו "עזוב תעזוב עמו" ו"הענק תעניק לו" וכו'. לכן מה שטוב לאמריקה הקפיטליסטית אינו טוב לעם ישראל.

מדיניות ההפרטה שהממשלה דוגלת בה מביאה כלכלה קפיטליסטית כאשר חלק קטן קונה את רכוש המדינה ומתעשר על חשבון הציבור. הפרטת הרכוש של הסוכנות היהודית העבירה לנמרודי - מאנשי שלומנו - רכוש של מיליארדים השייכים לעם היהודי, תמורת סכום פעוט שגם אותו הוא שילם מהרכוש שקיבל. השק"ם נמכר גם כן לאחד מאנשי שלומנו ששילם עבורו חלקיק משוויו בכספים שגבה במכירת חלק מרכוש זה. ההפרטה מעבירה את רכוש המדינה לאנשי חוץ אשר אין להם עניין בטובת המדינה ואזרחיה, אלא רק בטובת עצמם. לבייב לקח הלוואות ענק (שהוא אינו מסוגל להחזיר, כמו פישמן בזמנו עם בנק איגוד), ובכספים שקיבל בהלוואות אלה הוא השקיע במדינות אחרות ולא במדינת ישראל. תדיראן נמכרה לחברה חיצונית אשר עתה מעבירה את הייצור שתולדתו בארץ למדינת חוץ. הפרטת קרקעות המינהל מביאה ארצה את הטייקונים הערביים מהמפרץ הפרסי ועוד מעט הקרקע תהיה בידיהם מכיוון שיש להם כספים רבים להשקעה, ללא צורך שיביאו רווחים.

לדאבוננו, ראש הממשלה הנוכחי והצמרת הכלכלית התחנכו בארצות הברית מבלי להפנים את השוני בין העם האמריקאי לעם היהודי. בעיית הבעיות שלנו היא בראשי ממשלה "צברים" אשר מעולם לא חשו קשר לעם היהודי כעם של "יחד", ולא חוו אנטישמיות בין הגויים. כל עוד היו לנו ראשי ממשלה שהגיעו מהגלות והיו קשורים נפשית לעם היהודי, הם לא ניסו להיות "ככל המדינות". לעם היהודי - העם העתיק ביותר במערב - לא מתאימה התנהגות ללא ערבות הדדית כפי שנוהגים במדינות המערב. אמנם בית המשפט העליון שלנו מצדד ב"להיות ככל העמים" (ראה פסיקה של השופט ברק), אבל זה רק מראה שבית המשפט העליון מנותק מהעם היהודי, וכך אנו נראים.

לכן עלינו לתקן את מה שאפשר:

1. קרקעות במדינה יוכלו לקנות רק מי שגרים במדינה ואזרחי המדינה, ולא תושבי חוץ.

2. מי שקונה חברה או בית חרושת בישראל אינו רשאי להעבירם למדינת חוץ.

עלינו לזכור - אנו לא אמריקה! דף הבית של דב פרומן


דב פרומן, עו"ד ונוטריון

רח' שמאי 15, ירושלים 94631

טלפון: 02-6256995

פקס: 02-6248050

דוא"ל: froman@bezeqint.net

בחזרה לדף הבית