דף הבית של דב פרומן
עו"ד   דב פרומן

נערי האוצר נגד הקשישים

לנערי האוצר יש עיסוק קל בהגדלת תקציב האוצר ללא מאמץ - מצמצמים הוצאות ע"י הטלתן על הקשישים.

· צמצמו את מענקי הזקנים עד כמה שאפשר. אדם במדינת ישראל אינו מקבל לפי כמה ששילם לביטוח לאומי בשנות עבודתו אלא לפי קביעת האוצר - מענק רעב.

· אדם שנפגע וזקוק לעוזרת בית צריך למלא עשרות טפסים, להתרוצץ בכל מיני מקומות - "עקרונית לא מאמינים לו" - שולחים עובדת סוציאלית שתבדוק את מצבו הפיזי ומצבו הכלכלי? לביטוח לאומי יש זמן (60 יום!) בשביל לתת תשובה, ומה בינתיים? איך אדם יכול בינתיים לסבול? מה אכפת למדינה שאדם שילם כל ימי חייו לביטוח לאומי עבור נכות, וכשנזקק לתמורה הוא אינו מקבל?

· מענקים לנפגעי שואה - לכולם. בגיל הזקנה - ועדת דורנר קבעה שיש להעניק 75% מהסכום שגרמניה מעניקה לנכים. מה עשו "נערי האוצר"? "שכללו" את ההמלצה. הם הפכו את 75% האחוזים שגרמניה מעניקה ביורו לשקלים. בעוד שהוועדה המליצה על חישוב לפי המענק בגרמניה, היינו לפי יורו שהוא פי חמישה(!) ממה שהמדינה מעניקה, אבל עבור "נערי האוצר" זוהי הזדמנות נוספת לעשות הון על חשבון זקנים יוצאי שואה.

· עתה יש להם המלצה חדשה - לבטל פטור אגרת טלוויזיה. לזקן, שלרוב אינו מסתובב במרכזי בידור, הטלוויזיה מהווה מקור בידור יחידי עבורו וגם לחדשות. גם את זה "נערי האוצר" רוצים לגזול מהזקנים.

מאז השר ארידור - כשנערי הגניבו לתקציב המדינה השנתי "הוראות משלימות", כלומר העבירו את כל ביצוע התקציב ועל אף שהתקבל ע"י הכנסת לידיהם - אין אפשרות לצדק חברתי במדינה.

ואם לא ניפטר מעונשם של "נערי האוצר" לא יהיה צדק במדינת ישראל. העניים יהיו עניים יותר והעשירים יהיו עשירים יותר. דף הבית של דב פרומן


דב פרומן, עו"ד ונוטריון

רח' שמאי 15, ירושלים 94631

טלפון: 02-6256995

פקס: 02-6248050

דוא"ל: froman@bezeqint.net

בחזרה לדף הבית