דף הבית של דב פרומן
עו"ד   דב פרומן

לכבוד

חברי הבית היהודי

השר נפתלי בנאט

השר אורי יהודה אריאל

השר אורי אורבך

השר הרב אלי בן-דהן

סגן השר אבי וויצמן

ח"כ ניסן סלונימסקי

ח"כ מרדכי יוגב

ח"כ זבולון כליפא

ח"כ שולי מועלם רפאלי

ח"כ אורית סטרוק

ח"כ יוכי שטבון

ח"כ איילת שקד

נכבדיי

הנדון: לתמוך בחוק שטרן

הנני מצטרף לכל עמדותיו של אמנון שפירא מטירת צבי אחרון המנהיגים האמיתיים של ה"ציונות הדתית" להלן דבריו:

"בהמשך למאמרו של צ'אק דוידסון יש לטעון כי התנגדות הבית היהודי להצעת החוק המצוינת של שטרן, המעניקה אפשרות גיור לכל מרא דאתרא מקומי, אינה מתקבלת על הדעת והיא מנוגדת לתורה ולמסורת היהודית כאחד.

תמכתי בהתמדה בשלישיה בנט-אורבך-שקד, בהסכימי לעמדותיהם היסודיות.

ובראותי בה סיכוי רציני ל"משהו חדש", נבצר ממני להבין מדוע נכנעו לקולות התובעים את מסירת האחריות בנושא לידי הרבנות הראשית.

ליקיריי הרבנים חיים דרוקמן ואלי בן-דהן זכויות רבות, אבל, מחילה , טעותם קשה. הרבנות הראשית היא חרדית ולא היא שתקבע את גורל הגיור בישראל. עדיין עומדת תביעתו המנומקת היטב של הרב הראשי לשעבר של צה"ל, הרב אביחי רונצקי, לפרק לגמרי את הרבנות הראשית, שרובה חרדית, כמו רוב הדיינים בישראל.

בשמו של עתניאל שנלר, חבר הוועדה למינוי הדיינים, סיפר בפומבי הרב רונצקי כי כאשר היה מגיע עילוי חובש כיפה סרוגה לוועדת הבחינות לדיינות, ומולו בא דיין אחר דובר יידיש הנופל מהראשון בתורה ובחוכמה, דובר היידיש תמיד קיבל את המינוי.

אלא אותם שני רבנים ראשיים חרדים, שנבחרו בלחץ פוליטי ישיר של אבותיהם, מעשה של נפוטיזם מובהק, שלא כדת ולא כראוי. אני פונה אל הנהלת הבית היהודי להתעשת, ולתמוך נמרצות בחוק שטרן, שאם לא כן יישאר כתם מטריד על יכולת השלישייה הנ"ל, היקרה בעיניי מאוד, להתחיל "משהו חדש".

ולבסוף, יש להניח שרוב מצביעי הבית היהודי תומכים נמרצות בחוק שטרן, כמו כל יהודי הגון התומך בפתרון לאומי גיור -פתרון חיוני לבעיה קריטית-על בסיס מוצק של מסורת ישראל".

הבית היהודי נבחר ע"י ה"ציונות הדתית" השורשית ולא ע"י החרדלי"ם הנוטים לחרדים.

עמדתו של הרב דרוקמן היא שגויה גם בבחירות לרבנות הראשית הוא תמך בחרדים הוא רחוק מהציונות הדתית, בזמנו כשלא נבחר במרכז המפד"ל לכנסת הוא הקים רשימה עם פא"י וגזל מהמפד"ל 2 מקומות בכנסת.

הרבנים הראשיים וכל דייני בתי-הדין הרבניים הם כיום חרדים מאחר ובחירתם נעשתה (להבדיל בשיטת האפיפיור בורג'ה) נפוטיזם! רק מי ששיך למשפחה כך נבחרו הרבנים הראשים כבנים של... וכך ממשיכים להתנהג במדינה מעלימים את פסקי מר"ן קוק ואפילו פסקי הרב גורן.

אם אנו רוצים עם ישראל יהודי ולא חרדי חייבים לתמוך בחוק שטרן.

דב פרומן

חבר הפוהמ"ז משנת 1948

דף הבית של דב פרומן


דב פרומן, עו"ד ונוטריון

רח' שמאי 15, ירושלים 94631

טלפון: 02-6256995

פקס: 02-6248050

דוא"ל: froman@bezeqint.net

בחזרה לדף הבית