דף הבית של דב פרומן
עו"ד   דב פרומן

לאשר דו"ח טרכטנברג ובמהרה

ההתנפלות של עייני והשר אלי ישי על הדו"ח היא משעשעת.

עיני - רק עכשיו גילה את בעיות הקבלנים שעושים כסף רב על גבם של עובדים, למה דוקא במגזר הציבורי? ומה עם המגזר הפרטי? אלא שעיני הוא באופוזיציה לממשלה ולכן כל מה שהוא יכול להשמיץ את הממשלה זה תפקידו.

העולם החילוני חבר עם העולם החרדי (הליטאי) כחלק משנאתו למתנחלים לכן הרבנים הראשיים הם חרדים, בתי הדין הרבניים הם חרדים ובכך רואה עיני "הצלחה" סוף סוף הוא כמזכיר ההסתדרות דואג בעיקר לוועדים הגדולים כמו "חברת חשמל" כך שהציבור הפשוט זניח ולא מעניינו.

ועד "המחאה החברתית" לא מדובר כאן במחאה של אנשים נזקקים אלא באלה שרוצים "עוד" מהממשלה כמו החרדים הם שוכחים את אימרתו של הנשיא קנדי "אל תדברו על מה שהמדינה יכולה לתת לכם אלא מה אתם יכולים לתת למדינה".

משעשע לשמוע את אלי ישי באומרו "המגזרים החלשים" אין מפלגה יותר מסודרת מבחינת משרות כמו ש"ס עובדי המועצות הדתיות-ש"ס, עובדי משרד הדתות-ש"ס, עובדי בתי הדין הרבניים-ש"ס, משרד השיכון-ש"ס פרט לעובדים של המשרדים שבידם, אז על מה הוא מדבר "שכבות חלשות" תפעיל את אנשיך למען הבוחרים שלך כל הדיבורים הם הצגה אחת גדולה של התבכיינות.

עכשיו נראה על מה יצא הקצף לאלי ישי ולנציג יהדות התורה יו"ר וועדת הכספים טרכטנברג ממליץ לחייב את החרדים ללמוד לימודי ליבה.

אחד הדברים שהחרדים יודעים זה להציג השקפות כהלכות, אני למדתי בפולניה (בעיר בנדין) בבי"ס של אגודת-ישראל שם למדנו לפני הצהרים לימודי קודש ואה"צ לימודי חול מלאים.

המלצה נוספת-מיצוי כושר ההשתכרות לפני שמענקים דיור, זהו צדק חברתי אמיתי אין להטיל על הציבור לפרנס את מי שיכול לפרנס את עצמו הרמב"ם מביא את הגמרא שאומרת: "שמי שמקבל צדקה ואינו ראוי אינו מת עד שיצטרך לבריות"

המלצה נוספת-זכות לימוד מקסימלי בישיבה לפחות 5 שנים וזה גם ע"פ ההלכה כהן שלומד עבודת בית מקדש אם אחרי 5 שנות לימוד אינו יודע את עבודתו אינו רשאי לשרת בביהמ"ק, אצלנו יושבים בישיבה בלי הגבלה למעשה זוהי עבודת המנהיגות החרדית שדואגת להשאיר את הבחורים בישיבה כדי שיהיו להם קולות בבחירות.

המלצה נוספת- יעד של 60% התנדבות, בזמנו כשיצאתי לפנסיה מהאגודה להתנדבות בעם שיסדתי לשרות הלאומי הצעתי לרב רביץ ז"ל לייסד שרות לאומי של בחורי ישיבות שיוכלו גם לשרת את העם וגם ללמוד במסגרת ישיבתית אך הוא דחה זאת בטענה שאם יהיה דבר כזה כולם ילכו לשרות לאומי, במקום זה אירגנו את "הנח"ל החרדי" הכל כדי לסתום פיות של החילונים שלחו כמה "שבבניקים" שגם ככה מסתובבים ברחובות ויהיו בצבא.

כאדם שמכיר את נושא ההתנדבות מהיסוד (באו בזמנו קבוצה מאוניברסיטה בוושינטון וכן מעירית ניו-יורק מארה"ב כדי ללמוד אצלי על נושא השירות לאומי) גם כיום עדיין יש את האפשרות לתת לבחורי הישיבה הזדמנות לתרום למדינה וגם ללמוד בישיבה אבל המנהיגות הליטאית לא נותנת זאת באמתלא של ביטול תורה.

המלצה נוספת-לימודי בגרות ולימודים אקדמאים אלה המלצות שהמנהיגות החרדית (הליטאית כוללת ש"ס) תילחם נגדה מפני שלימודי בגרות ובודאי לימודים אקדמאים יוציאו את החרדים לעולם הגדול, ע"כ יש לאשר במהרה את המלצות פרופ' טרכטנברג על כל סעיפיו כולל הסעיפים הכלכליים - חברתיים שהם לטובת הציבור הרחב. דף הבית של דב פרומן


דב פרומן, עו"ד ונוטריון

רח' שמאי 15, ירושלים 94631

טלפון: 02-6256995

פקס: 02-6248050

דוא"ל: froman@bezeqint.net

בחזרה לדף הבית